Seidor
sap-ukg-experiencia-empleado

05 de juliol de 2023

UKG i la gestió del temps: impulsa l'experiència de l'empleat

Una de les àrees clau dels recursos humans en els últims anys ha estat l'experiència de l'empleat, que es refereix al conjunt de percepcions, emocions, opinions i vivències que experimenten els treballadors a la nostra companyia. A l'hora de desenvolupar la seva solució per a la gestió del temps, UKG ha tingut una premissa clara: la satisfacció dels empleats està directament relacionada amb la seva productivitat, mentre que la insatisfacció es tradueix en menys rendiment, falta de compromís i augment de la rotació de personal, la qual cosa comporta costos addicionals en contractació i formació.

En aquest article, parlarem de com la tecnologia és la via per millorar el nostre Departament de Recursos Humans i, en concret, de la solució que proposa UKG, UKG Dimensions.

Quins factors poden impulsar l'experiència de l'empleat?

La tecnologia ha canviat les nostres vides. Pel que fa als recursos humans, som capaços de potenciar la satisfacció i el compromís dels nostres empleats gràcies a avenços com l'automatització, la intel·ligència artificial o l'analítica en temps real. A continuació, veurem els aspectes concrets dels quals l'empleat es beneficia i, per tant, que en milloren l'experiència:

 • Empoderament: gràcies a la tecnologia, es facilita i es millora la feina feta, i s'optimitza la gestió i s'agilitzen els processos. Els empleats poden fer més tasques en menys temps, estar interconnectats i accedir a informació en temps real, la qual cosa impulsa l'eficiència de l'activitat i el control dels supervisors. La disponibilitat d'informació en temps real i la transparència total de dades i processos permeten prendre decisions fonamentades en informació objectiva. L'automatització, per part seva, permet suplir tasques repetitives o de poc valor. Tot això recau en una percepció més positiva del treball que s'està fent.
 • Flexibilitat: Els empleats valoren la flexibilitat a les empreses, ja que els ofereix més oportunitats i satisfacció personal. En un mercat laboral cada vegada més exigent, les organitzacions han d'oferir opcions flexibles per atreure i retenir talent, i disposar de les eines oportunes per portar-ne un control adequat.
 • Comunicació i mobilitat: comptar amb tota la informació organitzada necessària a mà permet als empleats centrar-se en la producció en lloc de perdre temps en moltes de les tasques administratives. El control i la capacitat de planificació en qualsevol moment són fonamentals. La comunicació efectiva i la mobilitat són clau per mantenir els empleats informats i connectats.


Una de les problemàtiques actuals per a les companyies és la retenció de talent. S'ha comprovat que l'experiència de l'empleat desenvolupa un paper fonamental en el sentit de pertinença i responsabilitat cap a l'empresa, la qual cosa fomenta una permanència a llarg termini.


En resum, la tecnologia es presenta com el camí per millorar l'experiència de l'empleat, i és aquí on solucions com la que presentem avui cobren importància, en permetre una avaluació contínua de la satisfacció i per poder prendre decisions a temps. Vegem tot el que ens ofereix el programari d'UKG per a la gestió del temps:

sap-seidor-webinar

SEMINARI EN LÍNIA

La millor solució per a un control integral dels horaris dels teus treballadors amb UKG

UKG Dimensions en la gestió del temps Què ofereix aquesta eina?

UKG Dimensions és una solució intel·ligent al núvol d'UKG, líder en gestió del capital humà, que impulsa la productivitat per mitjà d'una completa administració de la força laboral, gestió de temps i experiència de l'empleat.


Tanmateix, aquesta plataforma va molt més enllà. Es tracta d'una solució escalable i integrable al 100% amb qualsevol sistema que estiguem utilitzant, com SAP Successfactors. No es limita únicament a la gestió, sinó que se centra en la millora contínua. La seva analítica encastada posa la intel·ligència artificial al servei d'optimitzar resultats del negoci, i ofereix recomanacions i coneixements útils per a la presa de decisions.


És un sistema multiplataforma que es pot utilitzar tant al web com en dispositius mòbils i tauletes tàctils, entre d'altres. El seu disseny està pensat per oferir una experiència d'usuari satisfactòria, sense importar la pantalla des de la qual s'estigui operant.


Cal destacar que és totalment configurable, cosa que significa que cada empleat pot personalitzar la seva interfície d'acord amb les seves preferències i necessitats.


Funcionalitats principals d'UKG Dimensions

 • Gestió automàtica del temps: es poden crear diversos patrons de temps que permeten no només la gestió diària, sinó també la planificació setmanal i, fins i tot, mensual.
 • Gestió de la presència de l'empleat: es registren els horaris d'entrada i sortida, pauses i qualsevol excepció o ajust de flexibilitat. L'eina genera automàticament notificacions, tant per al supervisor com per a l'empleat. A més, les justificacions es gestionen de manera senzilla i s'hi inclouen avisos a l'empleat en cas d'absències repetides o qualsevol altra incidència.
 • Assignació, gestió i modificació de rols.
 • Gestió d'absències i dies festius, incloent-hi tot el cicle d'aprovació i les quotes d'absència disponibles. La transparència total i la simplicitat de l'eina permeten que tant el treballador com el supervisor tinguin un control en temps real de la seva situació.
 • Gestió d'hores extra i horaris especials: es poden controlar i administrar tots els aspectes rellevants, com els fluxos d'aprovació i la definició de la retribució. L'eina té en compte tota mena de casuístiques, com festius, caps de setmana i horaris nocturns, entre d'altres.
 • Analítica: l'eina elabora informes de l'activitat, cosa que proporciona als departaments de recursos humans una visió completa, objectiva i en temps real de la força laboral. També facilita la tasca general de recursos humans, ja que detecta i coordina les modificacions retroactivament i la gestió dels codis de pagament.
sap-ukg-experiencia-empleado

Per què triar SEIDOR?

SEIDOR fa més de 40 anys que és al mercat impulsant la competitivitat, la productivitat i l'eficiència de les empreses mitjançant la tecnologia. El nostre equip especialitzat d'employee experience s'encarrega de la gestió de persones i la seva estratègia de digitalització. Comptem amb una àmplia trajectòria, més de 430 clients, incloent-hi importants firmes nacionals i internacionals.


El nostre equip compta amb totes les certificacions oficials d'UKG per dur a terme la implantació de manera òptima. Mantenim una estreta relació amb aquest proveïdor i estem al corrent de totes les actualitzacions de l'eina.


Respecte a la nostra metodologia, sempre abordem els projectes des d'una perspectiva de recursos humans, tenint en compte cinc components imprescindibles:

 • La cultura corporativa de la companyia.
 • La digitalització dels processos i la seva correcta implementació.
 • Estar alineats amb les necessitats del negoci per assegurar-nos que se satisfacin amb la solució i s'apliquin correctament.
 • Dotar l'organització de capacitat analítica i una gestió òptima.
 • L'experiència de l'usuari. Ens assegurem que qualsevol persona que utilitzi l'eina trobi un entorn amigable, àgil i amb una usabilitat satisfactòria en qualsevol moment.

Ara ja coneixes una mica més sobre el que la solució UKG Dimensions per a la gestió del temps pot fer per la teva companyia i l'experiència de l'empleat. Si vols obtenir més informació sobre aquesta solució, no dubtis a consultar-nos sense compromís. Un membre del nostre equip d'experts es posarà en contacte amb tu per ajudar-te.

sap-seidor

UKG Dimensions

Descobreix la solució més completa per a la gestió integral del temps i assistència

Potser et pot interessar…

09 de juny de 2023

La importància de la gestió dels mòbils en l'era del treball remot

Les companyies han implementat demandes digitals al·lucinants en els últims temps per mantenir-se i competir en la societat actual. Per bé que gairebé tots els sectors ja han fet la transició cap a l'establiment d'operacions i la implementació de solucions per fer costat a un model de treball remot, en l'era digital actual, el lloc de treball i els dispositius mòbils s'han convertit en una part essencial de les nostres vides professionals.

cara Carlos Polo
Carlos Polo
Director de desarrollo de negocio Innovation & Ventures en SEIDOR
02 de maig de 2023

Estratègia Cloud Públic vs. Privat en els processos de transformació digital

La transformació digital és un procés que totes les empreses, poc o molt, estan abordant. Les eines tecnològiques són cada cop més avançades i les propostes basades en el núvol han esdevingut més accessibles, fins i tot per a petites organitzacions o PIMES. Ara bé, encara hi ha moltes empreses que es plantegen si és millor una estratègia de cloud públic o una de cloud privat.

SEIDOR
08 de maig de 2024

Bessons Digitals, o com modelar la realitat

Vivim en un món caracteritzat per la incertesa en pràcticament totes les circumstàncies que ens envolten; la mateixa evolució de la tecnologia i les seves conseqüències per al nostre futur ens tenen sumits en una mar de dubtes. Però és que l'ésser humà sempre ha cercat la certesa, la predictibilitat… En definitiva: poder anticipar amb certa exactitud què passarà si es donen tot un seguit de circumstàncies conegudes.

Cara Jose Maria
Jose Maria López
Strategic Marketing Manager en SEIDOR